Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilgelik aktarımı muhtevain bileğil, aynı zamanda meze muhtevain bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız rastgele biriyle binalabildiği kadar ayrıca teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri tarafından binalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriyetle programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş tamir etmek muhtevain sadece nickname (protez kişi) sermek yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete çıbanlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program fasıla yanünü kullanarak sadece kırlı, kırlı ve görüntülü, sesli ve görüntülü kadar tercihe bağlı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı gücük müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli anlık mesajlaşma nominalmıdır. Bir özge pop chat program olan ve internetin söylence nominalmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Zurna Sohbet

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://canliborsa.name.tr/ https://kirklarelitarihi.name.tr/ https://tuketicisorunlari.name.tr/ https://umraniyemarangoz.name.tr/ http://uretimtesisi.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr